2018 m. traktoriaus "Valtra" triumfas

ŪP žurnalistas

 

metų traktoriusParodoje demonstruojamas „Valtra T254 Versu“ modelis, nudažytas 100 nepriklausomybės metų jubiliejų švenčiančios Suomijos vėliavos spalvomis.

 

 Šiemet pirmą kartą pristatytas „Valtra Versu T254 Smart Touch“ nuskynė visus įmanomus geriausio trakto­riaus konkurso laurus. Tarp­tautinė dvidešimt trijų žurna­listų komisija šiam modeliui skyrė daugiausia balsų už di­zainą, taip pat pripažino nomi­nacijos „Metų traktorius 2018“ nugalėtoju. Rinkimų laimėtojai paskelbti ir apdovanoti Ha­noveryje vykstančioje parodoje „Agritechnica 2017“.

 

Valtra atstovaiKompanijos „Valtra“ atstovų komandoje – svarbiausias konkurso „Metų traktorius 2018“ prizas.

 

Šio nuo 1998 m. rengiamo konkurso nugalėtoju kompanijos „Valtra“ traktorius tapo pirmą kartą. „Mums tai dviguba šventė. Šis apdovanojimas papildys nemažą „Valtros“ ketvirtos kartos modelių, pirmą kartą pristatytų 2014 m., laimėjimų sąrašą. „Valtra T254“ su „SmartTouch“ porankiu – mūsų nuolatinės koncentracijos į patikimumą, paprastumą ir intuityvius sprendimus rezultatas. Dirbame tam, kad ūkininkai galėtų gauti maksimalią naudą iš sparčiai besivystančių technologijų, kurios diegiamos į kompanijos gaminamus traktorius“, – nugalėtojų apdovanojimo ceremonijoje sakė kompanijos „Valtra“ rinkodaros di­rektorius Mikko Lehikoinen.

 

R ir J Trainaičiai
R. ir J. Trainaičiai

 

Naujausias T serijos „Valtra T254 Versu“ modelis pirmą kartą buvo pristatytas šių metų birželį Nyderlanduose. Rugpjūčio mėnesį įvykdyti pirmieji naujojo mode­lio užsakymai. „Valtra T254V“ yra tikra darbo mašina, o „Smart­Touch“ suteikia daug naujausių tiksliosios žemdirbystės įran-gos naudojimo ir traktoriaus valdymo galimybių. Pasak bendrovės „Rovaltra“ pardavimo vado­vo Justo Lukšto, „Valtra T254 Versu“ – galingiausias T serijos mo­delis, kurio maksimalus galingumas 271 AG. Variklio darbinis tūris vi­enas iš didžiausių rinkoje, jis siekia 7,4 l, sukimo momentas – 1 000 Nm. Labai naši ir mašinos hidrau­linė sistema (200 l/min.).

 

Valtra Smartouch
Jutikliniame ekrane mašinos valdymo funkcijos pateikiamos 3D vaizdu

 

Dauguma traktoriaus konstruk­cinių elementų išliko tie patys, tačiau pagrindinė naujiena ir išskir­tinumas – į porankį integruotas 9 colių valdymo monitorius „Smart­Touch“, kuris gerokai palengvina operatoriaus darbą. „Traktoriaus kabinoje nebereikės kelių monito­rių – valdyti prikabintą padargą ir traktorių, atlikti darbinių parametrų nustatymus bus galima vienu ekra­nu. Visos funkcijos pateikiamos labai aiškiai, 3D vaizdu. Tai leng­viau suprantama, nereikia nieko skaityti“, – apie traktoriuje įdiegtas naujoves pasakojo J. Lukštas.

 

justasPasak J. Lukšto, „ValtraSmartTouch“ valdymo terminalu naudotis lengviau nei išmaniuoju telefonu.

 

„SmartTouch“ buvo suprojek­tuotas ir pagamintas Suomijoje. Jame integruoti „Guidance“, „Iso­bus“, „AgControl“ ir „TaskDoc“ valdymo protokolai. Kiekvienas operatorius gali pats pasirinkti jam patogią piktogramų konfigūraciją ir išdėstymą. Visi nustatymai, išsky­rus terminalo parametrų pakeiti­mus, automatiškai išsaugomi akty­viame profilyje. „SmartTouch“ yra galimas N ir T serijos traktoriuose, kurie turi elektrinį hidraulikos val­dymą – „Versus“ ir „Direct“ mode­liuose, taip pat ir S serijos mašino­se. Lietuvoje jau parduoti keli trak­toriai su „SmartTouch“ valdymo ekranu.

 

Rovaltra kolektyvas prie traktoriaus Iškovotu laimėjimu parodoje „Agritechnica“ pasidžiaugė ir traktorius „Valtra“ į Lietuvą tiekiančios bendrovės „Rovaltra“ kolektyvas.

 

Autoriaus nuotraukos

Geriausi Lietuvoje Facebook YouTube Agco Finance Ūkis Ūkininko patarėjas Valstietis