,

Į figūrinio vairavimo varžybas - suomišku traktoriumi

Miško, medžioklės ir aplinkos parodoje „Sprendimų ratas 2011“ bendrovė „Rovaltra“ ir agroverslo žurnalo „Mano ūkis“ redakcija surengė figūrinio traktoriaus vairavimo varžybas. Jose galėjo dalyvauti kiekvienas, turintis traktorininko pažymėjimą. Geriausiu vairuotoju tarp 22 dalyvių tapo Darius Vaivada iš Šilalės rajono.
Figūrinio vairavimo varžybos „Valtra A93h“ traktoriumi su prikabinta šienapjove penktadienį pritraukė ir dalyvių, ir daugybę žiūrovų. Tarp žiūrovų liko 12-metis Svajūnas, kuriam organizatoriai neleido dalyvauti, nes berniukas dar neturi traktorininko pažymėjimo. Tačiau Svajūno mama tikino, kad nuo vaikystės traktorių mokantis vairuoti jos sūnus tikrai nebūtų blogiausias tarp patyrusių traktorininkų.

Figūrinio vairavimo varžybų dalyviams reikėjo manevruoti tarp stulpelių, jų neužkliudant

     Bendrovės „Rovaltra“ direktorius Romualdas Trainaitis prisiminė, kad prieš dešimt metų buvo rengiamos ralio varžybos, bet, jo teigimu, traktorius skirtas ne raliui ar slalomui, o darbui, tad tikslingiau rengti figūrinio vairavimo varžybas, kurios jau vyksta šešerius metus.
Varžybų favoritas išryškėjo greitai. Šeštuoju važiavęs 33-ejų Darius Vaivada iš Šilalės r. greitai ir be klaidų, neužkliudęs nė vieno stulpelio, įveikė trasą važiuodamas tiek atbuline eiga, tiek į priekį. Žiūrovų ovacijų sulaukęs Darius labai aukštai iškėlė kartelę kitiems dalyviams, kurios, kaip netrukus paaiškėjo, niekas taip ir nesugebėjo įveikti.

Varžybų nugalėtoją Darių Vaivadą (kairėje) pasveikino "Rovaltros" vadovas Romualdas Trainaitis

     Antrąją vietą užėmė 19-metis Paulius Martinaitis iš Šakių r., trečiąją - 23 metų Rimantas Dėmenius iš Kėdainių rajono.
Nugalėtojus ir prizininkus sveikino varžybų rengėjai - „Rovaltros“ vadovas R. Trainaitis ir „Mano ūkio“ vyriausioji redaktorė D. Skarbalienė. D.Vaivadai teko didžiausias traktoriaus „Valtros“ modelis ir taurė, P. Martinaičiui ir R. Dėmeniui - mažesni. Simbolinius prizus gavo visi varžybų dalyviai.

Paulius Martinaitis (kairėje) varžybose nežymiai nusileido nugalėtojui, o Rimantas Dėmenius užėmė trečiąją vietą

    Javų augintojas D. Vaivada „Valtra“ traktorių ir savo ūkyje. „Pastaruosius metus kiekvieną dieną vairuoju panašų traktorių, tik galingesnį. „Rovaltros“ vadybininkas, kurį sutikau parodoje, įkalbėjo sudalyvauti varžybose. Nors ir sėkmingai įveikiau trasą, tikrai nemaniau, kad laimėsiu, nes dar buvo likę daug dalyvių. Trasa nebuvo sudėtinga, tad laukiau konkurencijos“, - įspūdžiais dalijosi nuo 16 metų traktorininko pažymėjimą turintis D. Vaivada.
Varžybų vyriausiasis teisėjas, Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) Žemės ūkio mašinų katedros docentas Antanas Sakalauskas teigė, kad varžybų dalyvių įgūdžiai buvo pakankamai geri: „Be bandomojo važiavimo sėsti už vairo ir bandyti apvažiuoti kliūtis nebūtų lengva net ir tuo atveju, jeigu tokį patį traktorių namie vairuotum. Tad visi, įveikę trasą, jau pademonstravo tam tikrą lygį ir sugebėjimą valdyti techniką.“
Jauniausias varžybų dalyvis buvo Artūras Martinaitis iš Šakių r. Septyniolikmetis vaikinas „Valtra“ traktorių vairuoja ir tėvų ūkyje, o pirmą kartą už traktoriaus vairo sako sėdęs būdamas penkerių. Jis varžybose užėmė 8-ąją vietą, bet neabejoja, kad ateityje tikrai pateks tarp nugalėtojų.

Septyniolikmetis Artūras Martinaitis traktorių išmoko vairuoti būdamas penkerių metų

     Vyriausias figūrinio vairavimo varžybų dalyvis buvo 51-erių Rimantas Valeika iš Ukmergės r.
Vienintelė mergina, išdrįsusi stoti į kovą su vyrais, buvo 23 metų ASU studentė Indrė Gustaitytė (Vilkaviškio r.).

„Indrė gerai vairuoja traktorių, jaučia jo gabaritus“, - gyrė merginą „Valtros“ atstovas ir vienas varžybų teisėjų Vitalijus Fergizas.
Bendrovė „Rovaltra“ traktoriaus ar kitokios technikos vairavimo varžybas rengia jau dešimt metų per kiekvieną pavasario ir rudens parodą. „Tokios varžybos visada sulaukia didelio populiarumo. Praėjusiais metais net nebegalėjome priimti visų norinčių, nes varžybos visą dieną būtų vykusios. Malonu matyti technika susidomėjusį jaunimą, leidžiame jiems išbandyti visas naujoves, nes ne visi namie turi naujausius traktorius. Smagu, kad ir moterys nepabūgsta parodyti, ką gali. Vienais metais net trys varžybose dalyvavo“, - prisiminė R. Trainaitis.
Beje, „Rovaltra“ parodoje gavo specialų apdovanojimą už ratinį traktorių „Valtra T203 Direct“.

„Mano ūkio“ inf.

Geriausi Lietuvoje Facebook YouTube Agco Finance Ūkis Ūkininko patarėjas Valstietis