Naujienos

Nauja pažangiausia dažymo studija “Valtra” gamykloje

2022 2 kovo - Valtra

Nauja pažangiausia dažymo studija “Valtra” gamykloje

Nauja pažangiausia dažymo studija “Valtra” gamykloje

“Valtra” gamykla Suolahti, Suomijoje taps lankstesnė ir tvaresnė nei bet kada anksčiau, įkurdama naują, modernią dažymo studiją. Šiuo metu rengiami detalieji planai, o naujasis dažų cechas pradės veikti 2022 m.

”Naujasis dažymo cechas yra didžiausia investicija į “Valtra” gamyklą Suolahti per pastaruosius dešimtmečius. Aukštos kokybės “Valtra” traktorių paklausa auga, o naujasis dažymo cechas padės dar geriau išpildyti pažadus klientams. Naujo cecho dėka visa gamykla veiks daug lanksčiau ir padidins gamybos pajėgumus,” – sako generalinis direktorius Jari Rautjärvi.

Naujasis dažymo cechas įsikurs 1500 m2 ploto pastate, kuris bus pastatytas šalia surinkimo gamyklos.

”Mes statome visiškai naują, automatizuotą dažymo cechą, kuris papildys dabartinius mūsų reikalavimus tūriui ir bus pritaikytas didesniems traktorių rėmams. Naujoji dažymo studija mums leis pasinaudoti išbandytomis technologijomis. Pavyzdžiui, mes dešimtmečius naudojome robotizuotą dažymą ir pirmieji pasaulyje naudojome virtualią 3D aplinką programuodami dažymo robotus. Dengimo procesas apima automatizuotą plovimą ir išankstinį apdorojimą, robotizuotą dažymą ir galiausiai – džiovinimą. Vykdant naują dažymo procesą, bazinis ir paviršiaus pilkas dažų sluoksniai yra purškiami atskirose kamerose. Funkcines dangos savybes pagerina garinimas, atliekamas tarp dažų sluoksnių,” – sako už projektą atsakingas Mikko Torvelainen.

Naujas dažymo cechas ne tik padarys Suolahti gamyklą lankstesnę ir leis gaminti didesnes ir daugiau mašinų nei anksčiau. Dažymo cechas dar labiau pagerins gamyklos energijos vartojimo efektyvumą ir saugą, įskaitant ir priešgaisrinę saugą.

Gamyba Suolahti gamykloje statybų metu tęsis kaip įprasta. Pamatai bus klojami 2021 m. vasarą, o naujasis dažų cechas turėtų pradėti veikti 2022 m. rugpjūtį.

AGCO pastaruosius kelerius metus daug investavo į Suolahti gamyklos kompleksą. 2021 m. sausį pradėjo veikti visiškai naujas 9000 m2 (maždaug 100 000 m3) ploto logistikos centras. Tai apėmė daugybę surinkimo gamyklos išdėstymo pakeitimų, leidžiančių ateityje efektyviai gaminti naujų modelių serijas.